ОГЛЯД ЦИФРОВОГО ПІАНІНО YAMAHA P-125

Детально опишемо особливості Yamaha P-125, що прийшла на зміну легендарному хіту продажів P-115. Поділимося враженнями про гру на новому цифровому фортепіано, не забувши згадати і стандартні характеристики.

 

https://static.tildacdn.com/tild3533-3533-4336-a533-373764363461/yamaha-p-125b-1.jpg

Наше завдання - навчитися грати. Якщо грати ми вже вміємо, то нам треба підвищувати рівень майстерності і відточувати наявні навички. Так можна описати навчання дитини в дитячій музичній школі.

З іншого боку - затишні сімейні вечори в супроводі звуків фортепіано: невелика кімната, інструмент, виконавець, який за сумісництвом може бути і слухачем. Нам важливо відчути кожну ноту, навіть якщо гучність виставлена ​​на мінімальний рівень.

З цими завданнями повністю справляється цифрове піаніно Yamaha P-125, який прийшов на зміну легендарному хіту продажів P-115. Детально опишемо особливості нової моделі, поділимося враженнями про гру на ній, не забувши згадати і стандартні характеристики.

Про гідність

Багато електронні піаніно чим тихіше звучать, тим більше «мимрять» - звуки змішуються, перестають бути соковитими, акценти погано помітні. Особливо це чутно в басу і в «верхах». Але тільки не в цьому цифровому фортепіано. Виробник прекрасно знає свого споживача, саме тому реалізував таку функцію, як Intelligent Acoustic Control, що відповідає за контроль акустики. Таким чином, низькі і високі частоти звучать збалансовано і звук не втрачається на низькій гучності інструменту. Функція включається натисканням відповідної кнопки і не є примусовою.

Зважена клавіатура Graded Hammer Standard імітує молоточкову клавіатуру акустичного фортепіано. Якщо ви освоїли технічно складний етюд акустичному роялі, то проблем з його виконанням не виникне і на цьому цифровому фортепіано.

https://static.tildacdn.com/tild3535-3536-4537-a135-346430653161/3_G_CF_series_1080_1.jpg

 

 

Клавіатурний модуль Yamaha P-125 являє з себе все той же стандарт клавіш GHS - двухсенсорние клавіші. Подвійні репетеціі на такій клавіатурі не закінчиш через відсутність третього сенсора. Що явно не є плюсом інструменту. Бракує також і напилення на білих клавішах (є тільки на чорних клавішах), щоб пальці не виникали при тривалих сеансах гри. Та й загалом текстурних клавіш - було б плюсом до автентичності, за яку борються всі виробники цифрових ф-но.

Окремо варто відзначити Duo Mode - режим для взаємодії «учень - учитель». В цьому випадку виходить дві клавіатури, по 44 клавіші в кожній, і звучать вони однаково. Будь-викладач оцінить цю функцію, адже з її допомогою не потрібно тягнутися через всю клавіатуру, щоб награти учневі пасаж в потрібній октаві.

https://static.tildacdn.com/tild3430-3764-4262-a238-346338643734/yamaha-p-125-speaker.jpg

 

 

Динаміки - один з найважливіших елементів будь-якого цифрового ф-но. Адже саме завдяки їм ми можемо відчути як якісно звучить інструмент. В Yamaha P-125 динаміки розташовані таким чином, що звук не розсіюється десь над піаніно і не грає в різні боки.

Звук спрямований на виконавця - це дозволяє насолоджуватися власним виконанням навіть без навушників. І це логічно, будь-який інструмент для початківця і просунутого повинен будуватися "під виконавця".

Якщо Ви все ж вирішили зайнятися виступами і 14 Ватт вбудованих динаміків мало, а від публіки, яка сидить позаду вас, чути невдоволення, мовляв, мелодійна лінія в третій октаві звучить недостатньо яскраво ... Не біда - беремо підсилювач, зовнішню акустичну систему і підключаємо до виходу AUX. Проблему вирішено? Спасибі японцям, що і про це подбали. Відсутність MIDI-виходу компенсується USB TO HOST - стандартне рішення для багатьох сучасних електронних фортепіано.

https://static.tildacdn.com/tild6539-6630-4138-b262-663464346332/yamaha-p-115-pic7.jpg

Але, якими б крутими не були динаміки, першочерговим залишаються семпли звучання і звуковий процесор. Зрозуміло справа, що сприйняття звуку носить суб'єктивний характер. Якщо писати, що воно яскраве і насичене - навряд чи це Вас переконає. До того ж в різних цінових категоріях воно по-своєму "яскраве і насичене". Тому, представляємо Вам виключно об'єктивне підтвердження - цифри: поліфоніяі нструмента 192 голоси. Це насправді, дуже високий параметр. Якщо порівнювати з аналогами (знову ж у близькій цінової категорії) середнє значення - 128 нот.

Важливим плюсом Yamaha P-125 є можливість підключення блоку потрійних педалей. Та ще й якого. Прямо-таки модний рояльний аксесуар! Однак, за нього доведеться пристойно заплатити, так як це опція, а не базова комплектація. Якщо Ви вибираєте інструмент для навчання в дитячій музичній школі, то він прекрасно підійде для цієї мети. Якщо фінансові можливості не дозволяють купити з блоком педалей, то можна почекати і підкоп, так як на найперших порах педалі зовсім не будуть потрібні. Та й до того ж в комплекті лежить одинарна педаль сустейна, так на всякий випадок. А ось через 1-2 роки навчання можна докупити і підключити повноцінний блок педалей, коли він по-справжньому потрібно.

Схожа історія і з дерев'яною стійкою - поставляється вона теж опціонально. Як заміну можна використовувати відмінний варіант - X-образну сталеву синтезаторну стійку.

ЗВУЧИТ? ЗРУЧНИМ?

Це той самий випадок, коли все обмежується вашими навичками виконання. Інструмент не перешкоджає швидкої і технічної грі гам і етюдів, на ньому можна виконувати повільні і виразні твори, він добре підійде для перших кроків в світ фортепіанної музики - саме ця основна група споживачів. Влаштує інструмент і просунутих піаністів, які купують інструмент для домашніх занять і самостійного вдосконалення навичок в якості другого ф-но.

Багато що залежить і від вибору тембру - в цій моделі їх 23. Набрид звук фортепіано (хоча як він може набриднути)? Міняйте, вибирайте, насолоджуйтеся іншими.

https://static.tildacdn.com/tild6132-3030-4236-a465-386461353931/yamaha-p-115-pic5.jpg

 

 

Якість опрацювання тембрів гідне, синтетичний «присмак» на тембрах категорії PIANO не помітний. До речі, загальна кількість тембрів може викликати заздрість у інших виробників цього ж цінового діапазону.

Окремо скажемо, що не вистачає простої дрібниці - клавіатурній кришки. Дійсно, від пилу нікуди не сховатися і, якщо Ви хочете підтримувати інструмент в постійній "боєготовності" і не відчувати дискомфорту при грі, має сенс придбати окремо оксамитову накидку для клавіш. Коштує вона зовсім недорого, але при цьому буде дуже практична.

ІНШІ МОЖЛИВОСТІ YAMAHA P-125

Грайте одночасно двома інструментами. Або вкладіть в кожну руку по інструменту. Такі функції є в цій моделі - накладення тембрів і розділення клавіатури.

https://static.tildacdn.com/tild3930-3935-4330-b239-646434303062/yamaha-p-115-pic4.jpg

 

 

Мова панелі управління англійська. Чи можна це віднести до мінусів? Але якщо ваша дитина з англійським ще не знайомий - буде привід освоїти.

https://static.tildacdn.com/tild3630-6634-4637-a362-343237383032/yamaha-p-115-pic6.jpg

 

 

Хочеться додати, що русифіковані секвенсори і інші програми для роботи зі звуком це моветон і блюзнірство. Засвоєння англійської інтерфейсу клавіатури може стати в нагоді в майбутньому для роботи з англомовними звуковими редакторами - всі ми в душі трохи композитори.

20 ритмічних патернів. Вибирайте свій улюблений стиль або експериментуйте з ще не освоєними. Не варто говорити наскільки це захоплююче і корисне заняття - виконувати під ритмічний малюнок щось в стилі диско або самбо.

Освоїли ритм? Додайте автоаккомпанемент - вкладіть свої зусилля в мелодію, а Yamaha доповнить її одним з 10 заготовлених стилів. Не варто функцію автоаккомпанемента сприймати як незграбно арпеджіато, що обіграють стандартне тризвук. Покажіть інструменту гармонію і темп виконання, і він придумає вам цікаве супровід.

https://static.tildacdn.com/tild3430-6538-4234-b337-336335636637/yamaha-p-115-pic9.jpg

Додаток для iPhone і iPad - Digital Piano.

Додаток безкоштовне, дозволяє дистанційно керувати багатьма настройками інструменту і зберігати їх для швидкого доступу.

https://static.tildacdn.com/tild6261-6533-4339-a166-326662303435/yamaha-p-125-ios.jpg

Важить ця штука 12 кілограм, має порівняно невеликі габарити - можете змінювати її розташування в квартирі хоч кожен день. Розучує ваша дитина п'єсу в своїй кімнаті, а потім приходить з інструментом в вашу, порадувати талантом виконання.

ВИСНОВОК

Цифрове фортепіано YAMAHA P-125 - відмінний старт для будь-якого початківця і хороший варіант для домашніх тренувань. Безумовно порадує виконавця насиченістю звучання, наявністю простий інтеграції з додатком для iOS, корисним (хоч і мінімальним) арсеналом стилів автоакомпанементу, ритмів і великою кількістю тембрів. І все це в компактному і легкому корпусі, візуально нагадує міні-рояль.