Перед тим як почати писати огляд на дану гітару, я прочитав з десяток інших подібних. Все що мені попалося на очі, було однаковим. Починалося приблизно так: «ідеальний варіант, краще співвідношення ціна-якість». Тут посперечатися з авторами складно, гітара і справді хороша за свої гроші.
А що мені було не зовсім зрозуміло, в оглядах так це: «Yamaha F 310 - ідеальний музичний інструмент, як для початківця гітариста, так і для професіонала». Можу сказати точно, професіонали грають на зовсім інших гітарах =).
Yamaha - F-310, дуже хороша гітара, але вона учнівська, не чекайте від неї чудес.
Цей інструмент чудовий, якщо ми говоримо про суму до 5 тисяч грн, але, купивши гітару за10 тисяч, ви відчуєте різницю, причому не маленьку. У кожній ціновій категорії є свої «герої» і Yamaha F-310, це герой до 5 тисяч грн.
Так для кого ж ця гітара? Покупці Yamaha F-310 звичайні люди, вони вибирають цей інструмент для початкового навчання гри на гітарі, для походів і посиденьок біля вогнища, для гри в під'їзді (погодьтеся, у кого цього не було).
Так що, в даному огляді, я постараюся передати важливі особливості саме для потенційних покупців цієї гітари.
Почнемо з того з чого ця гітара зроблена, заглибившись трохи в цю тему, адже одна справа просто написати матеріал, зовсім інше розібратися що за цим стоїть.
 
Верхня дека зроблена з ялини. Це класичне дерево, такий собі стандарт гітаробудуванні, на ньому ми загострювати увагу не будемо.
 
А от нижня дека і обичайка, зроблені з Меранті.
Дуже багато покупців (вивчивши море оглядів), запитують, що ж таке дерево Меранті? Меранті (Shorea) - рід переважно тропічних деревних рослин сімейства діптерокарповиє. Що ми з цього зрозуміли, правильно - нічого!
Якщо коротко і зрозуміло: ці дерева ростуть в Азії. З цього дерева роблять меблі і музичні інструменти. Що для нас як покупців важливо, це те, що це дерево дуже стабільно. Клімат Індонезії, де проводиться гітара, сильно відрізняється від нашого клімату. А дерево, як відомо, дуже сильно схильне до деформації через зміни в кліматі. Напевно, всі чули, про китайських гітарах зроблених чортзна з чого, у яких через пару місяців лопається корпус і приймає досить химерні форми. Так ось, Меранті, з якого зроблена F-310, дуже стабільне дерево.
За інструмент можна не боятися, поїхавши на море, або йдучи до викладача в 20 градусний мороз.
Наступне на що хочу звернути увагу, це висота струн над гіфом. Вона дуже маленька, притискати струни і брати акорди з барі початківцям гітаристам дуже легко. При цьому у вас нічого і ні де не буде брякать і звенькать, лади загорнені ідеально. У Yamaha F-310 гриф сам по собі зручний і податливий, присутнє відчуття м'якості і легкості при грі.
У компанії Yamaha відмінний контроль якості виготовлення. У вас не вийде так, що у сусіда Васі прекрасна F-310. За його порадою ви купили таку ж, а вона вся крива і не звучить.
Всі інструменти Yamaha проходять жорсткий контроль якості, вони як клони з Star Wars - всі однакові.
Сміливо купуйте даний інструмент, він прослужить вам вірою і правдою довгі роки.
На додаток хочу порадити: не забудьте обов'язково придбати нові струни, тому що заводські середньої якості, і чохол для гітари.